Bez obzira na veliki broj istraživača fauna beskralješnjaka Biokova danas je još uvijek slabo poznata. Sustavnije su istraživane gujavice, dvojenoge, od kornjaša trčci i saproksilni kornjaši, leptiri i ose listarice. Sistematizirane podatke posjedujemo za leptire, a pojedinačne objavljene znanstvene radove samo za neke od navedenih skupina.
Kornjaši (Coleoptera)
Kornjaši su jedna od najbrojnijih skupina kukaca. Velik broj vrsta i raznolikost u veličini i građi tijela omogućio je širenje kornjaša u gotovo sve ekološke niše. Nalazimo ih na svim kontinentima, osim Antarktici. Prilagođeni su na život na gotovo svim staništima na kopnu, slatkovodnim staništima te nekoliko vrsta nalazimo i u bočatim vodama. Pronalazimo ih na područjima ekstremnih uvjeta u vidu velikih dnevnih promjena temperature i vlage kao što su pustinje ili u staništima siromašnim organskim tvarima i svjetlosti poput podzemnih staništa.
Prva sporadična istraživanja faune kornjaša na Biokovu provedena su početkom 20. stoljeća, a kroz godine provedena je nekolicina istraživanja kornjaša ovoga područja u sklopu redovnih djelatnosti Parka. Najopsežniji popis kornjaša prikupljenih na području Biokova dao je Petar Novak, hrvatski entomolog, koji je objavio nalaze koje je sam prikupio ili je citirao tadašnje inozemne istraživače koji su usputno objavili poneki nalaz s Biokova, kao npr. J. Müller, K. A. Penecke, J. Roubal, L. Mader i ostali.
Do sada je zabilježeno ukupno 295 vrsta kornjaša, od čega je 189 vrsta saproksilno. Za Biokovo je otprije poznato prisustvo četiri vrste saproksilnih kornjaša s Dodatka II Direktive o staništima (Natura 2000 vrste), zbog čega su navedene kao kvalifikacijske vrste za ovo područje. To su hrastova strizibuba (Cerambyx cerdo), velika četveropjega cvilidreta (Morimus funereus), alpska strizibuba (Rosalia alpina) i jelenak (Lucanus cervus). Osim njih, istraživanjima je po prvi puta za ovo područje zabilježena i peta vrsta s Dodatka II, a to je mirišljavi samotar (Osmoderma eremita).
Na Biokovu se pojavljuju mnoge gotovo ugrožene vrste. To su strizibube: Cerambyx cerdo, Cerambyx miles, Cerambyx nodulosus, Ropalopus insubricus i Stenurella septempunctata; zlatne mare: Osmoderma eremita, Protaetia aeruginosa i Protaetia fieberi; klišnjaci: Brachygonus megerlei i Crepidophorus mutilatus, te jedna vrsta jelenka Lucanus cervus i jedna vrsta mračnjaka Pentaphyllus chrysomeloides. Za klišnjaka Crepidophorus mutilatus Biokovo je tek drugi recentni nalaz za Hrvatsku. Najvišu kategoriju ugroženosti ima zlatna mara Gnorimus variabilis koja se smatra osjetljivom, a dvije vrste su trenutno nedovoljno poznate za procjenu ugroženosti strizibuba Purpuricenus globulicollis te zlatna mara Protaetia affinis.
Istraživanjima biokovske faune kornjaša zabilježene su mnoge rijetke i značajne vrste. Zabilježene su vrste kornjaša koje desetljećima nemaju novijih nalaza na području Hrvatske. Primjerice, dvije vrste klišnjaka, opisane su za znanost temeljem jedinki upravo iz Hrvatske, no do danas znamo jako malo o njima. To su Anostirus dalmatinus koji je prisutan samo u Hrvatskoj te dijelu Bosne i Hercegovine, a u Hrvatskoj nije zabilježen od sredine 20. stoljeća. Na Biokovu je zabilježen na vršnoj zoni. Druga vrsta klišnjaka jest Dima dalmatina, koji je prisutan u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini te Crnoj Gori, a za područje Hrvatske posljednji put je zabilježen prije 20 godina. Na Biokovu je pronađeno nekoliko jedinki na vršnoj zoni.